Jak stosować samoopalacze?

Jak stosować samoopalacze?

Przestrogi dermatologów zrobiły swoje i coraz więcej osób stosuje kremy z wysokim filtrem lub unika opalania. Jednak nie oznacza to wcale, że blada cera jest modna – zdrowa opalenizna zawsze jest pożądana, zwłaszcza że odpowiedni efekt można osiągnąć, stosując samoopalacze. Jednak, aby kosmetyk prawidłowo zadziałał, warto dowiedzieć się, jak go nakładać.

Jak wybrać samoopalacz?

Równomiernie opalona cera wygląda bardzo atrakcyjnie, dlatego warto znać bezpieczne sposoby na opaleniznę. Samoopalacze to kosmetyki, które pozwalają na uzyskanie ciemniejszego koloru skóry bez melaniny, czyli barwnika powstającego pod wpływem słońca. W sprzedaży są różne rodzaje takich kosmetyków, przy czym zawsze należy dobrać odcień do swojej karnacji. Jeśli dla jasnej skóry wybierze się odcień zbyt ciemny, to efekt będzie wyglądał bardzo nienaturalnie.

Jak stosować samoopalacze?

Ważne jest także to, aby stosować oddzielne produkty do twarzy oraz do ciała. Samoopalacze do twarzy nie zawierają natłuszczających olejków, które mogą zatykać pory. Najlepiej wybierać produkty tej samej firmy, aby uniknąć różnic w odcieniu. Do wyboru są żele, kremy, pianki oraz płyny w sprayu. Dla cery tłustej najlepsze są pianki i płyny, natomiast do cery suchej lepiej wybrać krem, który dodatkowo nawilża. Co ważne pianki i płyny wchłaniają się bardzo szybko, dlatego osobom, które dopiero zaczynają przygodę z samoopalaczami, polecane są kosmetyki o kolorowym zabarwieniu, dzięki któremu wiadomo, gdzie zostały już nałożone.

Jak nakładać samoopalacz?

Największe ilości kosmetyku chłoną miejsca suche, dlatego przed nałożeniem samoopalacza należy równomiernie nawilżyć skórę. Dzień wcześniej warto wykonać peeling, zwracając szczególną uwagę na łokcie i kolana. Samoopalacz warto nakładać wieczorem, kiedy ma się dość czasu. Skóra musi być dokładnie oczyszczona, włosy trzeba zabezpieczyć opaską, a na dłonie założyć lateksowe rękawiczki lub posmarować je wazeliną. Kosmetyk należy rozetrzeć w dłoniach, a następnie nakładać od stóp w górę.

Więcej uwagi wymaga nakładanie samoopalacza na twarz. Najpierw nakłada się go na policzki, czoło, nos i brodę. Trzeba go dokładnie rozsmarować na linii szczęki, dekolcie oraz uszach. Zwykle po 15 minutach kosmetyk w całości się wchłania.

Jeżeli udało Ci się opalić naturalnie, na wakacjach lub na urlopie w ciepłych krajach, przeczytaj, jak możesz utrwalić opaleniznę na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *